DZIEŃ VI środa na froncie – Ukraina okiem żołnierza

DZIEŃ VI: co się wydarzyło na froncie rosyjskiej inwazji? Prezentuję swoją interpretację używając cyfr na załączonym zdjęciu:

1 – Kijów: miasto wciąż pozostaje pod ukraińską kontrolą. Rosjanie w nocy prowadzili jego w dzień i w nocy. Niszczono infrastrukturę systemu informacji publicznej. Trafiona została wieża telewizyjna. Fakt nie zniszczenia jej na wcześniejszym etapie kampanii potwierdza tezę, że Rosjanie planowali szybkie zajęcie miasta. Rakiety spadły również na pobliski pomnik holokaustu co spowodowało duże straty wizerunkowe dla sił inwazyjnych. Kolumna wojsk rosyjskich nie weszła do Kijowa, a jej położenie nie uległo znaczącej zmianie. Wczoraj (nr 2) ponad rozlewiskiem Dniepru ze wschodu na zachód przemieszczała się formacja około dwudziestu śmigłowców transportowych – dwa z nich zostały zniszczone, moment trafienia pokazują materiały z mediów społecznościowych. Rosjanie latają nieostrożnie – w dzień, w mocno rozciągniętej formacji, na dużym zbiornikiem wodnym. To świadczy o ich arogancji lub o braku wyszkolenia i sprzętu do działań w nocy.

3 – ciężkie boje toczą się na wschodnim kierunku natarcia Rosjan. Okupanci kontynuują ostrzał Charkowa. Dwie rakiety balistyczne uderzyły w gmach ratusza – cel niemający znaczenia militarnego. Rosjanie stosują testowany w Syrii wariant oblężenia miast i bombardowania obiektów cywilnych celem złamania woli oporu mieszkańców. W nocy w Charkowie wylądowali rosyjscy spadochroniarze. Wg raportów ukraińskich ich celem było zajęcie szpitala wojskowego. Jest moim zdaniem komunikat o wątpliwej wiarygodności. Szpital wojskowy nie jest ważnym operacyjnie celem. Desant mógł być wysadzony celem uchwycenia krytycznej infrastruktury: mostu, elektrowni, ważnego skrzyżowania. Ukraińcy obecnie walczą ze spadochroniarzami. Zgodnie z zasadami taktyki Rosjanie dziś powinni przeprowadzić uderzenie większymi siłami celem połączenia desantu z rzutem lądowym.

4 – na południu Rosjanie zdobyli miasto Kerson. To otwiera im drogę na Odessę. Raporty z Odessy donoszą o gotowości miasta do obrony. Mieszkańcy już od kilku dni przygotowywali się na odparcie desantu w morza, który jednak nie nastąpił.

PODSUMOWANIE: Rosjanie ostrożnie podchodzą do Kijowa, w mojej opinii nie należy spodziewać się wejścia kolumn pancernych do miasta w najbliższej dobie. Ich obecność moim zdaniem służy jako element wytwarzania atmosfery strachu i karta przetargowa w negocjacjach. Natarcie na południu rozwija się. Prawdopodobnie już dziś walki rozpoczną się w rejonie miejscowości Mikołajew. W najbliższych dniach należy spodziewać się Rosjan na przedmieściach Odessy.

CO DALEJ: Zakładam, że Rosjanie będą kontynuować próby okrążenia i odcięcia Kijowa z jednoczesnym nękaniem miasta ostrzałem rakietowym i sporadycznymi nalotami. Obecność dużych sił pancernych pod Kijowem ma być elementem presji. Ostrzeliwany będzie Charków – trudno powiedzieć, jak rozwiną się dzisiejsze walki. Rosjanie będę rozwijać powodzenie na południu. Prą w kierunku Odessy. W ciągu najbliższych dni, choć pewnie nie dziś spodziewałbym się ataku na przedmieścia tego miasta połączonego z wysadzeniem desantu. Obecne straty Rosjan na ten moment w mojej opinii sięgają mocno powyżej tysiąca zabitych. Wysokiej uwagi wymaga:
– wynik drugiej rundy rozmów rosyjsko- ukraińskich
– rozwój sytuacji wokół elektrowni atomowej w Zaporożu
– rozwijanie natarcia w kierunku Odessy

UKRAINA DZIELNIE SIĘ BRONI

subskrybuj bloga na stronie głównej: www.colonelweekly.eu

Jeśli chcesz poznać prognozy rozwoju sytuacji zajrzyj tu: https://colonelweekly.eu/2022/03/01/v-dzien-kampanii-na-ukrainie-co-zrobi-rosyjski-general/

Jedna odpowiedź do DZIEŃ VI środa na froncie – Ukraina okiem żołnierza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *