0%

O MNIE

Cześć!

Mam na imię Marcin, jest mi bardzo miło, że czytasz mój blog. Znajdziesz tu zbiór refleksji i obserwacji, którymi chcę się podzielić ze światem. Życie stawiało mnie w różnych sytuacjach, dlatego trudno mi jednoznacznie siebie opisać. Mój styl bycia i charakter ukształtowała służba w Armii. Pełniłem ją z pasją przez 25 lat. Jako oficer zdobyłem doświadczenie w pracy z ludźmi w ekstremalnych środowiskach. Misje bojowe, w których brałem udział miały miejsce między innymi w Afganistanie i Iraku, w tych krajach pracowałem również jako doradca wojskowy bezpośrednio obcując z ich mieszkańcami. Służba to dla mnie doświadczenie liderskie, kulturowe i czysto męskie przeżycie. W moim „drugim życiu” – po odejściu z Armii, zająłem się tym co kocham najbardziej: daję innym możliwość realizacji marzeń. Wyprawy o charakterze turystyczno- sportowym, których jestem autorem stanowią wyzwanie, którego podjęło się już kilkaset osób. Nie ma dla mnie większej satysfakcji niż obserwowanie ludzi, którzy pokonują własne bariery, uwielbiam w tym pomagać…

20181212_115655
20181212_101852

Pisałem od zawsze, tworzenie dzienników było i jest moim sposobem pracy nad sobą i radzenia sobie ze stresem. Jako wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim byłem również autorem tekstów naukowych z obszaru stosunków międzynarodowych i bezpieczeństwa. Zdecydowanie jednak wolę tworzyć treść opartą na doświadczeniach i zdarzeniach, których sam byłem udziałem. Dziś, dzięki technologii mogę podzielić się z Tobą moimi wrażeniami – bardzo mnie cieszy ta możliwość. Podróże z karabinem wzmogły we mnie pasję poznania świata. Odkrywam go na motocyklu, jachtem i pieszo, już bez karabinu, ale z aparatem, notatnikiem i pozytywnym nastawieniem do ludzi i życia… Zabiorę Cię w „plecaku colonela” na wyprawy, których jestem autorem lub uczestnikiem. Polecam Ci również „notatnik colonela”, zbiór moich zapisków, dzięki którym mam nadzieję, że odkryjesz urodę świata, której miałem szczęście doświadczyć.

Pisałem od zawsze, tworzenie dzienników było i jest moim sposobem pracy nad sobą i radzenia sobie ze stresem. Jako wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim byłem również autorem tekstów naukowych z obszaru stosunków międzynarodowych i bezpieczeństwa. Zdecydowanie jednak wolę tworzyć treść opartą na doświadczeniach i zdarzeniach, których sam byłem udziałem. Dziś, dzięki technologii mogę podzielić się z Tobą moimi wrażeniami – bardzo mnie cieszy ta możliwość. Podróże z karabinem wzmogły we mnie pasję poznania świata. Odkrywam go na motocyklu, jachtem i pieszo, już bez karabinu, ale z aparatem, notatnikiem i pozytywnym nastawieniem do ludzi i życia… Zabiorę Cię w „plecaku colonela” na wyprawy, których jestem autorem. Polecam Ci również „notatnik colonela”, zbiór moich zapisków, dzięki którym mam nadzieję, że odkryjesz urodę świata, której miałem szczęście doświadczyć.

20181212_101852

Podróż przez życie, to dla mnie nie tylko miejsca, ale też ludzie. Obcuję z nimi w różnych okolicznościach – moje doświadczenie obejmuje szereg refleksji liderskich i kulturowych. Jeśli masz ochotę się z nimi zapoznać, to zapraszam Cię do sekcji „leadership colonela”. Odnajdziesz tam nie tylko moje przemyślenia, ale również szereg wywiadów z inspirującymi ludźmi, których miałem przyjemność spotkać.

Życzę przyjemnej lektury…

20181209_081232